دفتر تسهیلگری محله دیمج جهت مشارکت قشرهای مختلف محله در تصمیم گیری و شناسایی نیازهای اهالی محله، اقدام به برگزاری نمایشگاه آثار نقاشی کودکان و نوجوانان محله دیمج در سه رده سنی 4 تا 7 سال، 8 تا 11 سال و 12 تا 15 سال  نموده است که با استقبال و شرکت هشتاد نفر از کودکان و نوجوانان محلی همراه  شد. این نمایشگاه در روز پنجشنبه مورخ 04/03/1396 با حضور ویژه مسئولان سازمان نظام مهندسی ساختمان، اداره کل راه و شهرسازی، معاونت شهرسازی و معماری شهرداری قزوین، سازمان مدیریت بر پسماند و سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری قزوین برگزار گردید.
در ابتدای این مراسم آقای مهندس وثیق نیا ریاست سازمان نظام مهندسی ساختمان استان قزوین ضمن خوشامدگویی به کلیه مدعوین عنوان نمود : هدف از تاسیس این دفتر اجرای قانون حمایت و تولید عرضه مسکن در راستای بهسازی و احیاء بافتهای قدیمی و مشارکت ساکنین در اجرای طرحهای توانمند سازی شهری و رشد فرهنگی محلات و کمک به آگاه سازی ساکنین در اجرای برنامه های سازمانهای دخیل در این امر شامل استانداری ، نظام مهندسی، راه و شهرسازی و شهرداری می باشد.
در ادامه ریاست سازمان نظام مهندسی ساختمان ابراز داشت : همان شعار قدیمی شهر ما خانه ما فقط در صورتی اجرایی می شود که مردم آن را باور و در آن مشارکت کنند. هدف ما از برگزاری مسابقه نقاشی نیازسنجی یک محله خوب توسط کودکان ساکن در این محله بود تا ضمن فرهنگسازی در خانواده ها توسط کودکان، مردم تصمیم گیر اصلی در زمینه اداره محله خود باشند. البته ما به هزینه هایی که در برگزاری این برنامه و ادامه کار دفتر تسهیلگری متحمل میشویم به عنوان سرمایه گزاری نگاه میکنیم که بتوانیم از فواید این فرهنگ¬سازی در راستای داشتن شهر بهتر استفاده کنیم و در این راستا معتقدیم به مقوله خودمراقبتی در محلات باید دوباره توجه شود که این مسئله تنها با همت و همراهی ساکنین قابل انجام است.
در ادامه این مراسم آقای مهندس ¬¬اسماعیلی¬راد از حوزه معاونت شهرسازی و معماری شهرداری قزوین ضمن ابراز خوشحالی از حضور در جمع کودکان این محله و بازدید از نمایشگاه نقاشی عنوان کرد : قطعاً با تشکیل دفتر تسهیلگری و مشارکت کودکان در امر فرهنگسازی می توانیم امیدوار باشیم که دفتر تسهیلگری در محلات دیگر هم تشکیل شود و نشاط و شادی در کل محلات شهر جاری گشته و امیدواریم با پایه گذاری خوب در این محله شاهد موفقیت این طرح در کل شهر باشیم.
سومین سخنران این برنامه مهندس امینی از سازمان مدیریت بر پسماند شهرداری قزوین بود که ضمن تشکر از برگزاری این مراسم عنوان نمود بحران زیست محیطی در شهرها بر اثر تولید فراوان زباله گریبانگیر جوامع بشری است که با توجه به قابل بازیافت بودن بیست درصد از زباله ها می توانیم در سال دو میلیارد تومانی صرفه جویی کنیم که این مبلغ می تواند برای زندگی بهتر شهروندان هزینه شود و ما آمادگی کامل داریم تا هر نوع کمک و همکاری در این زمینه با دفتر تسهیلگری داشته باشیم.  
در ادامه کارگاه آموزشی تفکیک زباله از مبداء و حفظ محیط زیست، توسط کارشناسان سازمان مدیریت بر پسماند شهرداری قزوین برگزار شد و کودکان شرکت کننده در مسابقه نفاشی با علاقه در مباحث مطرح شده در این کارگاه مشارکت کردند.
در پایان این مراسم مدعوین از نمایشگاه آثار کودکان بازدید کردند و از تمامی 80 کودک شرکت کننده در مسابقه با اهدا جوایز تقدیر شد.


گالری