همایش طرح اعتلای سلامت مادر و کودک به منظور ارتقای سلامت مادران و آگاه سازی از سرطان های رایج در بانوان روز سه شنبه 96/11/10 به میزبانی سازمان نظام مهندسی ساختمان استان قزوین برگزار گردید .


خانم دکتر سمیرا قانعی نماینده گروه پنج در ابتدای این نشست با برشمردن ضرورت کارگاه های آموزش بانوان در اعتلای سلامت جامعه گفت : امروز ارتقای سطح سلامت و نشاط جامعه با اعتلای سلامت مادر و کودک گره خورده است و در این راستا سازمان نظام مهندسی ساختمان استان قزوین نسبت به میزبانی این کارگاه اقدام نموده است که می بایست از تلاش های خانم مهندس فرشته محمد بیگی عضو هیئت مدیره سازمان تقدیر به عمل آید .

معاون مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری قزوین گفت: سلامت جامعه در گرو سلامت زنان و خانواده است که در این راستا باید اطلاع رسانی و آگاهی بخشی خانواده ها جدی گرفته شود.
به گزارش روابط عمومی سازمان ، همایش طرح اعتلای سلامت مادر و کودک به منظور ارتقای سلامت مادران و آگاه سازی از سرطان های رایج در بانوان روز سه شنبه با همکاری اداره کل بانوان استانداری، نظام مهندسی، استاندارد، راهداری و حمل و نقل، هواشناسی، انتقال خون و دانشگاه علمی و کاربردی قزوین در سالن جلسات سازمان نظام مهندسی ساختمان قزوین برگزار شد.
زهرا آتشگران در این مراسم اظهار کرد: سلامت کودکان در هر جامعه متأثر از سلامت سایر اعضای خانواده بویژه مادران است ویکی از مهمترین ارکان دستیابی به سلامت کودکان، وجود مادرانی سالم و توانمند از نظر جسمی و روحی است.
وی به اهمیت سلامت مادران اشاره کرد و گفت: همایش های آموزشی باید به صورت مستمر برگزار شود تا مادران با راههای ارتقای سلامت خود آگاه شوند.

در این همایش خانم ها دکتر زرگینی و دکتر بهرامی کارشناسان و مدرسان دانشگاه علوم پزشکی قزوین نکاتی را در خصوص سرطان های شایع در بانوان و همچنین اهمیت زایمان طبیعی و نقش آن در سلامت مادر و کودک برای حاضرین تشریح کردند.
در این همایش موضوعاتی از جمله: عوامل خطر بیماریهای غیر واگیر و پیشگیری از آنها، سرطان پستان، سلامت مادر و کودک، باروری سالم و زایمان ایمن، توجه به ترویج تغذیه با شیر مادر و رشد و تکامل کودکان و پیشگیری از مرگ کودکان یک تا ۵ سال مطرح شد.


گالری