ابلاغیه وزارت راه و شهرسازی با پیشنهاد سازمان نظام مهندسی ساختمان استان قزوین برای حمایت از ایجاد اشتغال و ثروت آفرینی

با توجه به پیگیریهای ریاست سازمان و مذاکره حضوری با دکتر پیمان صالحی رئیس مرکز طرحهای کلان ملی فناوری، جلسات متعدد با دفتر تدوین مقررات ملی آقای مهندس مانی فر و ریاست پارک علم و فناوری استان قزوین جناب دکتر گرجی، دبیرخانه دائمی هدایت مراکز رشد و استارتاپ نظام مهندسی ساختمان در قزوین مجوز فعالیت دریافت و کار خود را آغاز نمود.

 

از مهمترین وظایف این دبیرخانه کمک به اشتغالزایی با سرمایه کم، ارتباط سرمایه گذاران با ایده های برتر استارتاپها، حمایت و هدایت جهت تشکیل شرکتهای دانش بنیان تحت حمایت معاونت علمی ریاست جمهوری و پارک علم و فناوری استان قزوین خواهد بود.

 

در شرایط ناپایدار اقتصادی یکی از روشهای مدرن برای اشتغال زایی و کسب درآمد، استفاده از استارتاپها و کسب و کارهای دانش محور است.

ویژگی مهم این نوع از شرکتها، رشد سریع، درآمد قابل توجه، انطباق با نیاز جامعه و تکیه بر تکنولوژی و دانش روز است.

سازمان نظام مهندسی ساختمان استان قزوین به عنوان بزرگترین تشکل استان و دارا بودن نزدیک به 10 هزار عضو در رشته های هفت گانه مهندسی ساختمان که تعداد بسیار زیادی از آنان دانش آموخته مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری  می باشند و ارتباط تنگاتنگی با بخش آموزش عالی و دانشگاهها دارند، می تواند زمینه مناسبی برای رشد و حمایت از شرکتهای دانش بنیان فراهم کند و البته به دلیل تجارب بالای علمی و فنی سازمان در حوزه های صنعت ساختمان، می توان از این ظرفیت در بخش تحقیقات و ارائه طرحهای کاربردی برای رفاه بیشتر مردم و حل مسائل موجود در جامعه استفاده کرد.

به همین منظور ضمن مکاتبه با وزارتخانه راه و شهرسازی و ارائه پیشنهاد طرح در جلسات متعدد دفتر تدوین مقررات ملی ساختمان، پیشنهاد تأسیس "دبیرخانه هدایت مراکز رشد و استارتاپ نظام مهندسی ساختمان" از سوی سازمان قزوین مطرح گردید که وزارت خانه مطبوع در نامه شماره 430/71933 مورخ 4/6/97 موافقت خود را با این پیشنهاد به اداره کل مسکن و شهرسازی استان قزوین اعلام نمود.

جهت مشاهده متن نامه ارسالی کلیک نمائید.

جهت مشاهده متن ابلاغیه اداره راه و شهرسازی کلیک نمائید.


گالری