به مناسبت روز جهانی شهرسازی مراسم گرامیداشت این روز در تاریخ 97/08/30 به همت سازمان نظام مهندسی ساختمان استان قزوین و همچنین گروه تخصصی شهرسازی در سالن اجتماعات سازمان برگزار شد.

این مراسم با حضور مدیر کل امور شهری و شوراهای استانداری قزوین، رئیس و اعضای محترم شورای اسلامی شهر قزوین، مهمانان محترم آقایان مهندس سعید نیا، دکتر رضوانی و خانم مهندس بیگدلی اعضاء هیئت رئیسه جامعه مهندسان شهرساز کشور،  اعضاء هیئت مدیره سازمان و حضور پرشور مهندسین شهرساز استان برگزارگردید.

در ابتدای مراسم مهندس وثیق نیا نائب رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان ضمن خوش آمدگویی و تبریک این روز اظهار داشت : در جوامع امروزی مهندسین شهرساز وظیفه سنگینی بر عهده دارند و بسیاری از برنامه ریزیها جهت زندگی سالم و با کیفیت شهری و روستایی با استفاده از ظرفیت و توانمندی های این عزیزان قابل اجرا می باشد . نائب رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان قزوین به صلاحیت های تعریف شده در رشته شهرسازی پرداختند که بهره گیری از تخصص مهندسین شهرساز میتواند از مشکلات امروزه شهرها بکاهد و در افزایش کیفیت سبک زندگی شهرها مؤثر باشد.

در ادامه مهندس زاهد پور مدیر کل امور شهری استانداری قزوین ضمن تبریک روز جهانی شهرسازی به اهمیت حضور شهرسازان در حوزه های برنامه ریزی و مسائل شهری در استان پرداختند و تاکیدات ویژه ای در حوزه شهرسازی مشارکتی و نقش برجسته مردم در آن داشتند و خواستار حضور موثرتر مهندسین شهرساز در امر تصمیم سازی در حوزه امور شهری شدند.

آقایان مهندس سعیدنیا، دکتر رضوانی و خانم مهندس بیگدلی که مهمانان علمی این مراسم بودند با توجه به شعار روز جهانی شهرسازی در ایران به ارائه مطالب علمی و کارشناسی در حوزه شهرسازی پرداختند و مشکلات شهری امروزه را تحلیل و بررسی نمودند و تاکید بر در نظر گرفتن نقش اساسی انسانها در طرح های شهری نمودند.

 

سخنران بعدی این برنامه جناب آقای سرهنگ داوودی رئیس شورای شهر اسلامی شهر قزوین، ضمن تشکر از تلاشهای مهندسین شهرساز، یکی از ضروریات حل مسائل شهری را احیاء مفهوم انسان محوری برشمرد و با اشاره به : علل عدم موفقیت برخی طرح های شهری در قزوین گفت: شورای شهر به دنبال تخصص محوری و استفاده از نظرات کارشناسان در این حوزه می باشد.


گالری