مجمع عمومی و عادی سالیانه سازمان نظام مهندسی ساختمان استان بر اساس زمان بندی تعیین شده، با حضور اعضای سازمان در سالن سازمان تبلیغات اسلامی قزوین برگزارشد.

این مجمع که با رویکرد ارایه  گزارش عملکرد سالانه هیات مدیره و اعلام نظر نسبت به آن،  بررسی و تصویب ترازنامه سال 97،    بررسی و تصویب بودجه پیشنهادی هیات مدیره برای سال 98 ،  تعیین و تصویب ورودیه و حق عضویت سالانه اعضا برای سال 98 ، بررسی و تصویب حق الزحمه پیشنهادی برای اعضا هیات مدیره، بازرسان، شورای انتظامی، بررسی و اتخاذ تصمیم نسبت به سایر امور مربوط به نظام مهندسی استان و در صلاحیت مجمع عمومی بر اساس قوانین و آئین نامه ها برگزارشد.

در این مجمع پس از  انتخاب و استقرار هیأت رئیسه موقت سنی و انتخاب هیأت رئیسه اصلی  که ریاست آن را مهندس عبدالقهار ناصحی از اعضای اسبق هیأت مدیره سازمان برعهده داشت؛ رییس سازمان در سخنانی گزارش شفافی از عملکرد یکساله سازمان را در حوزه های متعدد شامل: گسترش تعاملات سازمان در حوزه‌های کشوری و استانی ، عملکرد واحدهای سازمان و دفاتر نمایندگی ارایه کرد.

 مهندس سید کاظم مجابی باتاکید بر اینکه سازمان نظام مهندسی  ساختمان قزوین هیچ گاه درون گرا نبوده و همواره با نهادها و دستگاه های اجرایی  مختلف  تعامل صمیمانه داشته است؛ اظهار کرد: کسب رتبه برتر در اجرای مقررات ملی ساختمان در چند دوره متوالی، کسب  رتبه اول و سوم در جشنواره نشریات صنعت ساختمان، حضوردر نمایشگاه کشوری ستاد بازآفرینی، حضور اعضای هیأت مدیره در کمیسیون های شورای مرکزی از جمله اقدام ها و موفقیت هایی بوده که در پی تعامل های کشوری این سازمان حاصل شده است.

 وی با بیان اینکه سازمان نظام مهندسی ساختمان همواره سعی کرده از ظرفیت های درون سازمانی و استانی به خوبی بهره بگیرد؛ تصریح کرد: نشست با سازمان هلال احمر، نشست با سازمان مدیریت و برنامه ریزی، دیدار با مدیرکل دادگستری و دادستان از جمله اقدام هایی بوده که با رو یکرد تقویت تعاملات استانی انجام شده است.

 این مسوول با اشاره بر ضرورت کیفیت ساختمان‌ها به منظور ارتقاء ایمنی و رفاه بهره برداران ابرازکرد: آزآنجایی  که تحقق این سیاست نیازمند ارتقاء کیفیت مصالح ساختمانی است از این رو رعایت قوانین استاندارد در مصالح ضروری به نظر می رسد به همین منظور دفتر تخصصی استاندارد در سازمان نظام مهندسی ساختمان قزوین تاسیس شده که امیدواریم در این زمینه به اهداف مورد نظر دست پیدا کنیم.

 مجابی خاطر نشان کرد: برگزاری نشست های هم اندیشی با مجریان ذیصلاح، انجمن شرکت های ساختمانی، کارگروه شورای هماهنگی توسعه خدمات مهندسی و ورورد اعضای هیأت مدیره در کمیسیون های تخصصی از دیگر اقدام هایی بوده که در این دوره از فعالیت هیات مدیره بسیار مورد توجه بوده است.

وی با تاکید بر این که در حوزه ساختمان باید کیفی سازی خدمات با جدیت دنبال شود، تصریح کرد: یکی از رویکردهای مهم سازمان نظام مهندسی قزوین این است که  خدمات موجود در این صنعت را کیفی سازی کند به همین منظور جلوگیری از افراد فاقد صلاحیت  و ورود خدمات مهندسی و مجریان را تا پایان مرحله نازک کاری را در دستور کار دارد.

 این مسوول اضافه کرد: متاسفانه  دفترچه طلایی، فنی و ملکی ساختمان که از طریق آن می توان  عملکرد مهندسان را مورد ارزیابی قرار داد ابتر مانده که این مهم نیز در دستور کار هیأت مدیره سازمان قراردارد.

 مجابی با بیان این که ارتقاء دانش و آشنایی مهندسان با تکنولوژی جدید از برنامه های آتی این سازمان است؛  عنوان کرد: به منظور توسعه کار آفرینی در صنعت ساختمان به زودی واحد استارت آپ ها در سازمان راه اندازی  می شود.

 وی  همچنین یادآور شد: همت و حمیت هیأت مدیره بر این است که مجتمع خدمات رفاهی پنجم اسفند را سال آینده به اتمام برساند.

گفتنی است؛ در این مراسم، مهندس یداله کاظمی، خزانه دار سازمان نظام مهندسی ساختمان استان گزارش عملکرد مالی سال جاری و بودجه پیشنهادی سال آتی را ارایه کرد.

در ادامه نیز مهندس یداله روشن به نمایندگی از بازرسان سازمان (مهندس پوریا بهتوئی و مهندس پدرام مهرشایقی) گزارشی از بازرسی‌های انجام شده در سال 97 را ارایه کرد که صحت مطالب مورد تایید حاضران قرار گرفت.


گالری