در پی افتتاح دفتر استانداردسازی در سازمان نظام مهندسی ساختمان استان و انعقاد تفاهم‌نامه همکاری بین اداره کل استاندارد و سازمان نظام مهندسی ساختمان، دوره آموزشی روش اجرایی فرآیند تدوین استانداردهای ملی و آشنایی با ساختار و شیوه نگارش استانداردهای ملی ایران به شماره 5 در روزهای 11 و 12 تیر ماه سال جاری در سالن اجتماعات نظام مهندسی ساختمان قزوین برگزار شد.

در این کارگاه آموزشی که با هدف افزایش مشارکت بخش خصوصی در تدوین استانداردهای ملی و بین‌المللی و با حضور مدیران کنترل کیفی استان، کارشناسان رسمی استاندارد، نمایندگان دفاتر استانداردسازی استان و اعضاء سازمان نظام مهندسی ساختمان برگزار شد، رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان قزوین با تاکید بر تعامل دو جانبه و تنگاتنگ اداره کل استاندارد و سازمان نظام مهندسی ساختمان گفت: به منظور رعایت استانداردها در مصالح ساختمانی و تعامل بیشتر میان سازمان نظام مهندسی ساختمان استان و اداره کل استاندارد قزوین، برای اولین بار در کشور دفتر استانداردسازی در سازمان نظام مهندسی ساختمان قزوین افتتاح شد.

مهندس مجابی راه اندازی دفتر استاندارد سازی ساختمان را نقطه عطفی برای جلوگیری از بکارگیری مصالح فاقد کیفیت عنوان و تصریح کرد: استفاده از مصالح استاندارد با رویکرد حفظ منافع بهره‌برداران ساختمان‌ها بوده و در این دفتر سعی ما بر آگاهی سازی شهروندان در استفاده از مصالح ساختمانی استاندارد است.

وی بیان کرد: با توجه به این که حفظ حقوق بهره‌بردار یکی از شاخص‌های مهم و قابل توجه در صنعت ساختمان است، باید توسط تمامی‌ دستگاه‌های اجرایی و متولی حوزه ساخت وساز از مرحله تولید مصالح تا اجرا مورد توجه ویژه قرار گیرد.

رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان با تاکید بر این که امروزه برای بهره‌برداران ساختمان‌ها ارتقاء کیفیت بسیار حایز اهمیت است؛ عنوان کرد: با رشد و افزایش تکنولوژی در صنعت ساختمان ضرورت دارد کیفی سازی مصالح ساختمانی در اولویت کارهای تولیدکنندگان قرار گیرد.

مجابی ساخت ساختمان استاندارد به لحاظ  تجهیزات و مصالح را گامی مهم در زمینه ارتقاء کیفیت و عمر مفید ساختمان برشمرد و افزود: توجه به تاسیسات مناسب و با کیفیت، یکی از مولفه‌های مهم برای افزایش عمر مفید ساختمان می‌باشد که در همین راستا انعقاد تفاهم‌نامه سه جانبه میان سازمان نظام مهندسی ساختمان قزوین، اداره کل راه وشهرسازی و اداره کل استاندارد استان در دستور کار این سازمان قرار دارد.

در ادامه نماینده سازمان ملی استاندارد، به معرفی اهداف و وظایف سازمان ملی استاندارد ایران و رسالت آن پرداخت و در ادامه روش اجرایی فرآیند تدوین برای حاضرین تشریح گردید.

 


گالری