در اجرای طرح شمیم به ظرفیت مهندسان نقشه‌بردار توجه شود

به منظور توسعه همکاری میان سازمان نظام مهندسی ساختمان استان و اداره کل ثبت اسناد استان در زمینه بهره‌گیری از ظرفیت مهندسان نقشه‌بردار برای اجرای طرح شمیم نشست مشترکی میان اعضای هیأت مدیره با مدیرکل این دستگاه درمحل سازمان برگزارشد.

 به گزارش روابط عمومی سازمان، در این نشست مهندس مجابی در سخنانی از آمادگی سازمان با اداره کل ثبت اسناد به منظور پیشبرد امور سخن به میان آورد و اظهار کرد: برای دستیابی به نتایج بهتر کارها باید در قالب تفاهم‌نامه دنبال شود، درخصوص اجرای طرح شمیم نیز سازمان آمادگی دارد برای انجام این طرح با اداره کل اسناد همکاری داشته باشد.  

او با تاکید بر این که انجام هر کاری باید با تشکیل کمیته‌های کارشناسی دنبال شود، افزود: این سازمان در زمینه ارایه آموزش‌های تخصصی آماده همکاری با اداره کل ثبت اسناد هست تا کارها به صورت تخصصی انجام شود.

 رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان با تاکید بر ضرورت بازنگری تفاهم‌نامه نقشه‌های آپارتمانی عنوان کرد: چنانچه اداره کل ثبت اسناد در این باره مجوز ورود و رصد به سازمان بدهد، کارها آسان‌تر انجام می‌شود.

سازمان نظام مهندسی ساختمان در زمینه نقشه‌برداری با ثبت اسناد همکاری کند

در ادامه مدیرکل ثبت اسناد استان نیز در سخنانی با تاکید بر ضرورت همکاری سازمان نظام مهندسی ساختمان با این اداره کل در زمینه نقشه برداری اظهارکرد: تا کنون با دستگاه‌هایی همچون: بنیاد مسکن، امور اراضی، منابع طبیعی، راه و شهرسازی و اوقاف نشست‌هایی داشته‌ایم تا برای تهیه نقشه‌های املاک از سوی همان دستگاه و یا به صورت پیمانکاری ورود کنند.

کشاورز بیان کرد: از سازمان نظام مهندسی ساختمان نیز انتظار داریم همان گونه که موضوع تفکیک آپارتمان را انجام می‌دهد با استفاده از ظرفیت نقشه‌برداران و معرفی آن‌ها به این اداره کل در اجرای طرح شمیم و کاداستر با ما همکاری داشته باشد تا بتوانیم پاسخگوی شهروندان باشیم و از مشکلات آینده جلوگیری شود.

نایب رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان نیز در این نشست اظهار کرد: ارتباط با ثبت اسناد در پیشرفت امور مرتبط موثر بوده، ولی نیازمند همکاری‌های بیشتری هستیم تا با دستاوردهای بهتری روبرو شویم.

عباس وثیق‌نیا افزود: برای انجام تمامی کارهای مربوط به ساختمان‌ها باید ضابطه و آیین‌نامه تعریف شود، چراکه در این صورت با چالش‌های کمتری روبرو می‌شویم.

او اضافه کرد: مهندسان در زمینه تعرفه حق الزحمه برای تفکیک آپارتمان‌ها اعتراض‌هایی دارند درحالی که این تعرفه در استان‌های دیگر بیشتر است، از این رو انتظار می‌رود در این باره بازنگری‌هایی صورت گیرد.

گفتنی است؛ در این نشست مقرر شد سازمان در اجرای طرح شمیم با اداره کل ثبت اسناد همکاری ویژه داشته باشد.


گالری