سازمان نظام مهندسی ساختمان برای ورود به پروژه‌های شهری آمادگی دارد

سازمان نظام مهندسی ساختمان به عنوان یک مجموعه فنی می‌تواند در اجرای پروژه‌های شهری ایفای نقش کند تا این پروژه‌ها از کیفیت مطلوبی برخوردار شوند.

به گزارش روابط عمومی سازمان، رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان و اعضای هیأت مدیره در نشست با مدیر عامل شرکت آب منطقه‌ای قزوین که به منظور بهره‌گیری از ظرفیت‌های مهندسان این سازمان در حوزه آبرسانی برگزار شد در سخنانی اظهار کرد: ارایه دیدگاه‌های کارشناسی‌ مشاوران دستگاه‌های اجرایی در تمامی حوزه‌ها باید با هماهنگی انجام شوند در غیر این صورت نتایج خوبی به همراه نخواهند داشت.

مهندس سیدکاظم مجابی تصریح کرد: سازمان نظام مهندسی ساختمان آمادگی دارد به عنوان یک مجموعه فنی در اجرای پروژه‌های شهری ورود پیدا کند و انتظار می‌رود از ظرفیت‌های موجود در این سازمان بهره گرفته شود.

 او با اشاره به خشکسالی سال‌های گذشته و کمبود منابع آبی استان عنوان کرد: در شرایط فعلی که در زمینه تامین منابع آبی با بحران روبرو هستیم می‌توان با روش ایجاد چاه جذبی استفاده بهینه از منابع آبی موجود را مدیریت کرد.

این مسوول تاکید کرد: سازمان نظام مهندسی ساختمان قزوین برای ارایه راهکارهای تخصصی به منظور جلوگیری از تخریب منابع آبی آماده همکاری با این دستگاه می‌باشد.

مجابی همچنین با بیان این که برخی کانال‌های آب موجود در استان فاقد ایمنی لازم هستند و در موارد متعددی حوادث ناگواری برجای گذاشته اند؛ تصریح کرد: سازمان نظام مهندسی ساختمان می‌تواند برای ایجاد کانال‌های ایمن با شرکت آب منطقه‌ای همکاری داشته باشد تا علاوه بر جلوگیری از هدر رفت آب و استفاده بهینه از کانال‌های موجود پس از این نیز شاهد حوادث جبران ناپذیر نباشیم.

رودخانه دورن شهری قزوین فرصتی برای تحول گردشگری است

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای قزوین نیز در این نشست با تاکید بر این که سازمان نظام مهندسی ساختمان و این دستگاه اجرایی می‌توانند در اجرای پروژه‌ها با یکدیگر تعامل خوبی داشته باشند، بیان کرد: قزوین از معدود شهرهایی است که رودخانه از درون آن عبور کرده از این رو می‌توان با ایجاد جاذبه از این ظرفیت به عنوان فرصتی برای توسعه گردشگری و ایجاد بسترهای تفریحی استفاده کرد که متاسفانه عزمی برای این کار وجود ندارد.

مهندس یداله ملکی با بیان این که رودخانه دورن شهری قزوین، تنها حادثه آفرین شده، افزود: برای بهره‌وری مطلوب از این پتانسیل طرح‌هایی ارایه شده ولی عزم جدی نیاز است تا طرح‌های ارایه شده اجرایی شوند، همچنین با ایجاد تغییراتی در حاشیه رودخانه باراجین می‌توان در توسعه و شکوفایی قزوین تحول ایجاد کرد.

این مسوول خاطرنشان کرد: برای سرعت بخشی به اجرای این طرح‌ها و بهره‌وری مطلوب از کانال‌ها و رودخانه‌های موجود می‌توان از پتانسیل بخش خصوصی و ظرفیت‌های تخصصی سازمان نظام مهندسی ساختمان نیز استفاده کرد.


گالری