به گزارش روابط عمومی سازمان، به منظور ترویج مقررات ملی ساختمان در میان بهره‌برداران با استفاده از ظرفیت نمایشگاه صنعت ساختمان، کمیته آموزش این نمایشگاه در محل سازمان تشکیل جلسه داد که در آن برگزاری همایش و کارگاه‌های آموزشی در سه سطح مهندسان، استادکاران و بهره‌برداران در دستور کار قرار گرفت.

مهندس سید کاظم مجابی در این نشست اظهارکرد: چنانچه بتوانیم دانش بهره‌برداران را نسبت به صنعت ساختمان ارتقاء دهیم، پیاده سازی خدمات فنی و مهندسی،اجرای دستورالعمل‌ها و شیوه‌نامه‌ها با سهولت بیشتری انجام می‌گیرد.

او با تاکید بر ضرورت ارتقاء سطح دانش بهره‌برداران نسبت به رعایت قانون مقررات ملی ساختمان عنوان کرد: چنانچه بهره‌برداران در این‌باره به مطالبه‌گری بپردازند در این صورت اجرای این قانون برای سازمان آسان‌‌تر می‌شود از سویی دیگر نیز مهندسان و استادکاران خود را موظف به اجرای این قانون خواهند کرد.

این مسوول با اشاره به اهداف نمایشگاه صنعت ساختمان عنوان کرد: این نمایشگاه با رویکرد ایجاد ارتباط میان سازندگان، مهندسان مشاور و بهره‌برداران برگزار می‌شود تا از ورود افراد غیرحرفه‌ای در حوزه ساخت و ساز و عرضه مصالح غیر استاندارد جلوگیری شود.

 مجابی با اشاره به برگزاری برنامه‌های جانبی نمایشگاه صنعت ساختمان به منظور ارتقاء سطح آگاهی شهروندان و ترویج رعایت مقررات ملی ساختمان عنوان کرد: با توجه به ورود تکنولوژی‌های نوین در حوزه ساخت‌وساز و ضرورت اجرای مقررات ملی ساختمان به منظور ارتقاء کیفیت ساخت‌وسازها و کاهش مصرف انرژی، برگزاری دوره‌های آموزشی با همکاری اداره راه‌ و شهرسازی و سازمان فنی و حرفه‌ای استان برای مهندسان، بهره‌برداران و استادکاران جهت آشنایی با شیوه‌های نوین از حاشیه‌های نمایشگاه صنعت ساختمان می‌باشد.

حفظ حقوق بهره‌برداران اولویت مهم سازمان است

مدیر اداری سازمان نیز دیگر سخنران این نشست بود که در سخنانی با اشاره به شعار نمایشگاه شامل: " حفظ حقوق بهره‌بردار در صنعت ساختمان" اظهارکرد: این شعار بیانگر آن است که رویکرد نمایشگاه عمومی بوده و باید مخاطب عام را جذب کرد.

مهندس ساعد معارفی با بیان این که نمایشگاه صنعت ساختمان می‌تواند در جامعه برای بهره‌گیری از مصالح ساختمانی مطلوب و رعایت مقررات ملی ساختمان جریان سازی کند و حفظ حقوق بهره‌بردار را ترویج دهد، تاکید کرد: سازمان نظام مهندسی ساختمان در مسیر حفظ حقوق بهره‌برداران گام برمی‌دارد و امیدواریم شهروندان در تمامی مراحل ساخت از طراحی تا اجرا و بهره‌برداری این سازمان را به عنوان مشاور عالی خود در حوزه ساخت‌وساز بدانند و ظرفیت‌های تخصصی آن را نادیده نگیرند.

وی با بیان این که سازمان نظام مهندسی ساختمان برای جلب اعتماد اعتماد عموم شهروندان تلاش می‌کند؛ افزود: هدف نهایی از برگزاری این نمایشگاه جذب مخاطب عام در تمامی گروه‌های سنی و اقشار مختلف مردم است و امیدوارم این رویداد تخصصی با دستآوردهای خوبی همراه باشد.

مهندس رضا تاجرباشی رئیس ستاد برگزاری نمایشگاه صنعت ساختمان نظام مهندسی ساختمان استان نیز در این نشست اظهارکرد: در ایام برگزاری این نمایشگاه کارگاه‌های تخصصی و علمی از سوی کمیته آموزش در سه سطح برگزار می‌شود و برای شرکت کنندگان نیز با همکاری سازمان فنی و حرفه‌ای گواهی‌نامه معتبر پایان دوره صادر می‌شود.


گالری