اقبالیه در مسیر تحول

سازمان نظام مهندسی ساختمان می‌تواند به عنوان یک مجموعه تخصصی  در اجرای مقاوم سازی و ساخت‌وساز اصولی ساختمان‌های شهر اقبالیه ورود کند تا در این شهر به لحاظ برخورداری از واحدهای مسکونی دارای استحکام شاهد تحول باشیم.

 به گزارش روابط عمومی سازمان، رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان قزوین در جریان بازدید شهردار اقبالیه از این سازمان اظهارکرد: با اجرای کامل مبحث 22 قانون مقررات ملی ساختمان می‌توان میزان ریسک در کارها و در مواقع بحران را کاهش داد از این رو انتظار می‌رود شهرداری‌ها در ساخت‌وسازها توجه به این مبحث را در دستور کارقراردهند.

مهندس سیدکاظم مجابی با تاکید بر ضرورت توجه به بازدید ادواری از آسانسورها به منظور کاهش حوادث ناشی از آن اظهارکرد: سازمان نظام مهندسی ساختمان می‌تواند در اجرای ساختمان‌ها با مقیاس کوچک و متوسط شهری ورود کند که با پایه‌گذاری این سیاست می‌توان به اجرای دقیق‌تر قانون مقررات ملی ساختمان و ساخت ساختمان‌های مقاوم در شهرها امیدوار بود.

وی با بیان این که باید برای حفظ درآمدهای پایدار شهرداری‌ها، برنامه ریزی صورت گیرد، افزود: چنانچه استحکام بنا براساس ضوابط تعیین شده به خوبی رعایت شود در این صورت می‌توانیم شاهد حفظ هرچه بهتر منافع بهره‌بردار نیز باشیم.

در اقبالیه از ظرفیت مهندسان بومی استفاده می‌شود

 شهردار اقبالیه نیز در این دیدار با تاکید براین که هم اندیشی با نیروهای متخصص گامی موثر در انجام بهتر کارها به شمار می‌رود، اظهارکرد: در اقبالیه برنامه‌ریزی لازم برای استفاده از ظرفیت دفاتر مهندسی صورت گرفته که امیدواریم با این سیاست شاهد اجرای ساخت وسازهای اصولی در شهر باشیم.

مهران اکبرپور با تاکید بر ضرورت مقاوم‌سازی ساختمان‌ها در شهراقبالیه و ساخت‌وسازها بر اساس مقررات ملی به منظور کاهش خسارت در مواقع بحران تصریح کرد: شهرداری اقبالیه برای ایجاد تعامل با دفاتر مهندسی فعال شهر آمادگی دارد، همچنین تمامی گزارش‌های کارشناسانه دفاتر درباره استحکام بنا را خواهد پذیرفت.  

 وی تصریح کرد: درصدد هستیم به منظور ارتقاء عمر مفید ساختمان‌ها در اقبالیه بانک اطلاعاتی مناسبی از ساختمان‌های موجود در شهر تهیه کنیم تا بر اساس آن برای مقاوم‌سازی و تقویت استحکام بناها برنامه‌ریزی صورت گیرد، البته در این زمینه نیازمند همکاری و تعامل سازمان نظام مهندسی ساختمان استان با شهرداری هستیم.

 شهردار اقبالیه بیان کرد: متاسفانه در این شهر و برخی دیگر از شهرها بهره‌برداران و مالکان ساختمان‌ها، صدور پروانه پایان‌کار را جدی تلقی نمی‌کنند که انتظار می‌رود سازمان نظام مهندسی ساختمان در مسیر ترویج وتبیین این مهم در میان شهروندان گام بردارد.

اکبرپور با تاکید براین که بسیاری از واحدهای مسکونی شهر اقبالیه به لحاظ رعایت مقررات ملی ساختمان نیازمند بازبینی و بررسی هستند، گفت: چنانچه مهندسان ناظر سازمان نظام مهندسی ساختمان در این زمینه ورود کنند هر ساختمانی را که مهندس ناظر اعلام کند به مقاوم سازی نیاز دارد عملیات اجرایی آن را آغاز می‌کنیم.


گالری