مجمع عمو‌می‌فوق العاده سازمان نظام مهندسی ساختمان استان قزوین با دستور کار بررسی و اتخاذ تصمیم درخصوص میزان کسر از حق الزحمه خدمات مهندسی در خصوص ارجاع نظارت، ارائه گزارش عملکرد وبررسی و اتخاذ تصمیم نسبت به سایر اموری که طبق قوانین و آئین نامه های مربوط به عهده نظام مهندسی استان و در صلاحیت مجمع عمومی می باشد، در تاریخ  7/6/98  تشکیل شد.

در این مجمع پس از تعیین هیات رئیسه سنی و و پس از آن تشکیل هیات رئیسه اصلی مجمع به موضوعات دستور جلسه پرداخته شد.

عباس وثیق نیا نائب رئیس اول سازمان پس از ارائه گزارش عملکرد سازمان به موضوع میزان کسر از حق الزحمه خدمات مهندسی در خصوص ارجاع نظارت  پرداخت و در این باره گفت: متاسفانه توزیع عادلانه نظارت‌ در استان قزوین به خوبی اجرا ‌نمی‌شود درحالی که این موضوع در بسیاری از استان‌ها عملیاتی شده است که برای اجرای هرچه بهتر توزیع عادلانه نظارت‌ها نرم افزاری در سازمان نظام مهندسی استان قزوین تعریف شد تا این کار برای ساختمان‌ها با گروه‌های مختلف به خوبی در استان اجرایی شود، ولی استفاده از این نرم افزار جدی تلقی نشد از این رو توزیع عادلانه نظارت‌ها تا کنون محقق نشده است.

وی افزود: در شورای مرکزی سازمان نیز بیش از 13 جلسه برای بررسی توزیع عادلانه نظارت‌ها تشکیل و پس از انجام بررسی‌های لازم برای این موضوع شیوه نامه ای تدوین شد و به تصویب شورا رسید و سپس به وزرات راه و شهرسازی ابلاغ شد که متاسفانه با مخالفت یکی از ا نجمن‌های ساختمانی روبرو شد از این رو اجرای آن به تعویق افتاد.

نایب رییس سازمان با اشاره به تاکید وزیر راه و شهرسازی بر اجرای توزیع عادلانه ارجاع نظارت‌ها، اضافه کرد: از آنجایی که این موضوع از مطالبه جدی مهندسان بوده بسیاری از استانداران نیز در حمایت از مهندسان آن را پیگیری کرده اند در استان قزوین معاون عمرانی استاندار اجرای توزیع نظارت در ساختمان‌های مختلف را با جدیت دنبال کرده که امیدواریم در این باره به نتایج خوبی دست پیدا کنیم.

وی تاکید کرد: در شیوه نامه توزیع و ارجاع نظارت‌ها به موضوع همراهی بانک‌ها، نحوه محاسبه ظرفیت‌ها و اولویت‌های مورد نظر مهندسان توجه شده و در صورت تحقق و اجرا بسیاری از مشکلات برطرف ‌می‌شود.

پس از سخنان وی رای گیری در ارتباط با دستور کار مجمع صورت پذیرفت که این موضوع با اکثریت قریب به اتفاق اعضا به تصویب مجمع رسید.

نایب رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان در ادامه سخنانش از برگزاری نمایشگاه تخصصی صنعت ساختمان در مهرماه خبرداد و عنوان کرد: این نمایشگاه برای اولین بار توسط سازمان نظام مهندسی ساختمان استان قزوین برگزار میشود و زمان برپایی آن نیز شانزدهم تا نوزدهم مهرماه و در محل دائمی‌نمایشگاه‌های بین المللی قزوین پیش بینی شده است.

وثیق نیا از اعضای سازمان خواست به منظور برگزاری هرچه باشکوه تر و حرفه ای تر نمایشگاه صنعت ساختمان با ارایه ایده‌ها و پیشنهاد‌های خود در این زمینه مشارکت داشته باشند.

 وی همچنین با تاکید بر این مطلب که تنها تولید کنندگان و عرضه کنندگان مصالح ساختمانی استاندارد ‌می‌توانند در این نمایشگاه حضور داشته باشند، یادآور شد: نمایشگاه صنعت ساختمان فرصتی است که سایر شهروندان با مصالح مرغوب و استاندارد آشنا شوند و این موضوع ‌می‌تواند در ارتقاء کیفیت ساخت وساز موثر واقع شود.


گالری