آماده توسعه روابط اقتصادی و گردشگری با ایران هستیم

ظرفیت قزوین در صنعت ساختمان و آثار تاریخی بی نظیر است

سفیر بوسنی و هرزگوین در بازدید از نمایشگاه صنعت ساختمان استان قزوین از علاقمندی این کشور نسب به توسعه روابط اقتصادی و گردشگری با نقاط مختلف ایران به ویژه قزوین خبرداد و خواستار تقویت روابط دو کشور شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان، سمیر ولاجیچ که شامگاه پنجشنبه به همراه رییس کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی، رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان قزوین، شهردار، رییس و اعضای شورای شهر و جمعی از مدیران دستگاه‌های اجرایی استان قزوین از نمایشگاه صنعت ساختمان بازدید کرد.

وی در ادامه این بازدید در گفت‌وگو با خبرنگار سازمان اظهار کرد: نمایشگاه، فوق العاده عالی بود و با نمایشگاه‌هایی که در بوسنی برگزارمی‌شود، شباهت زیادی دارد.

وی با بیان این که ظرفیت‌های استان قزوین در حوزه صنعت ساختمان بی‌نظیر است و برای من جالب و شگفت‌انگیز بود؛ تصریح کرد: این استان توانمندی‌های قابل ارایه‌ای در زمینه صنعت ساختمان دارد و به طور حتم از این ظرفیت‌ها استفاده می‌کنیم.

سفیر بوسنی و هرزگوین همچنین نسبت به برقراری ارتباط در زمینه‌های  اقتصادی و گردشگری با استان قزوین اعلام آمادگی کرد و افزود: جمهوری اسلامی ایران و بوسنی و هرزگوین همچون ۲ دوست می‌توانند در زمینه تبادل تجارب در حوزه‌های مختلف فرهنگی، آموزشی، اقتصادی و علمی همکاری مفید و سازنده‌ای با یکدیگر داشته باشند.

 ولاجیچ با بیان این که آماده همکاری همه جانبه با استان قزوین هستیم، عنوان کرد: قزوین و بوسنی و هرزگوین می‌توانند در حوزه های اقتصادی، فرهنگی، گردشگری و سرمایه گذاری‌ها  همکاری‌های مشترکی با یگدیگر داشته باشند.

این مسوول فعالیت های اقتصادی، تاریخی و توانمندی‌های صنعت ساختمانی قزوین را بسیار با ارزش عنوان و تا کید کرد: با توجه به ظرفیت‌هایی که در استان قزوین وجود دارد انتظار می رود، قزوین با کشور بوسنی در زمینه‌های مختلف به ویژه اقتصادی تعامل و همکاری داشته باشد.

ولاجبچ اضافه کرد: یکی از امتیازات مهم در مناسبات تجاری میان دو کشور این است که کشور بوسنی و هرزگوین در قلب اروپا قرار دارد و می‌تواند بازار خوبی برای توزیع محصولات ایران محسوب شود.

وی بیان کرد: استان قزوین دارای ظرفیت‌های فراوان اقتصادی است که می‌تواند توسعه مناسبات فرهنگی و تجاری بین دو کشور را تقویت کند و این مهم امروز بیش از پیش احساس می‌شود.

سفیر بوسنی و هرزگوین با بیان اینکه استان قزوین دارای جاذبه های تاریخی ارزشمندی است، عنوان کرد: این ظرفیت‌ها برای استان قزوین قابلیت گردشگری زیادی ایجاده کرده‌اند و فرصت خوبی برای جذب توریست به شمار می روند، مردم بوسنی هم علاقمند به بازدید از این ارزش های فرهنگی هستند  در این باره در حال رایزنی با مقامات جمهموری اسلامی هستم که صدور ویزا از سوی دو کشور با سهولت انجام شود تا گردشگران بوسنی بتوانند به قزوین سفر و از این جاذبه های تاریخی بازدید کنند.

ولاجیچ خاطرنشان کرد: بسیار خرسندم که امروز در قزوین بودم، مردمان این شهر را میهمان نواز و مهربان دیدم که این پتانسیل در ایجاد روابط میان این شهر با بوسنی حائز اهمیت باشد.

وی ادامه داد: احساس می‌کنم در کشور خود قرار دارم و امیدوارم این احساس تعلق در راستای مبادلات و ارتباطات اقتصادی تقویت شود.


گالری