نمایشگاه صنعت ساختمان، فرصتی برای بهبود کیفیت زندگی شهروندان

رییس کمیسیون فرهنگ و هنر شورای شهر، نمایشگاه صنعت ساختمان را حرفه‌ای و فرصتی برای آشنایی شهروندان با خانه‌های اصولی، آشنایی با فرهنگ آپارتمان نشینی، ارتقاء و بهبود سطح کیفیت زندگی آنها دانست.

 مهدیه السادات قافله باشی در حاشیه بازدید از نمایشگاه صنعت ساختمان در گفت‌‌وگو با روابط عمومی سازمان نظام مهندسی ساختمان برگزاری نمایشگاه های تخصصی را فرصتی برای فرهنگ‌سازی و آشنایی شهروندان با ظرفیت‌های تخصصی آن صنف برشمرد.

وی با بیان این که در نمایشگاه صنعت ساختمان به تمامی حوزه های زیرمجموعه این صنعت به خوبی توجه شده بود که بسیار ستودنی است، تصریح کرد: این نمایشگاه خوشبختانه فقط یک رویداد اقتصادی برای عرضه محصولات ساختمانی نبود و در آن مباحث زیباشناختی، بهداشتی، ایمنی  ساختمان مانند: دکوراسیون، مباحث زیست محیطی، چگونگی صرفه جویی در مصرف انرژی که از مباحث مهم روز است به خوبی مورد توجه قرار گرفته است و فرصتی برای آشنایی شهروندان با روش‌ های نوین ساخت وساز بود.

 رییس کمسیون فرهنگی و هنری پارلمان قزوین با اشاره به تغییر سبک زندگی‌ها و تبدیل خانه‌های ایرانی از ویلایی به انبوه‌سازی و در متراژهای کوچک بیان کرد: با توجه به این که امروزه زندگی‌ها به آپارتمان نشینی تغییر یافته این نمایشگاه فرصتی ایجاد کرده که شهروندان با چگونگی بهره گیری مفید از فضاهای موجود آشنا شوند.

قافله باشی خاطرنشان کرد: شهروندان به منظور ارتقاء نشاط اجتماعی، رفع افسردگی‌‌ها و خستگی‌های ناشی از فعالیت‌های روزانه، ارتقاء کیفیت زندگی و کاهش هزینه‌ها و آرامش بیشتر باید در تامین خانه های مسکونی خود مباحث زیست محیطی، صرفه جویی انرژی، عایق‌های صوتی در واحدهای مسکونی به منظور کاهش سرو صدا، نورپردازی، نوع کاغذ دیواری و دکوراسیون داخلی را مورد توجه قراردهند، چنانچه این مباحث  به مطالبه عمومی تبدیل شود، انجام مقررات ملی ساختمان نیز به سهولت اجرایی می شود.

وی نمایشگاه صنعت ساختمان را حرفه ای و یادآور شد: این نمایشگاه فرصتی است تا ذایقه و سلیقه شهروندان نسبت به تامین خانه‌هایی ایمن و دارای فضاهایی توام با آرامش و رفاه بیشتر تغییر کند.


گالری