در نمایشگاه تنها مصالح استاندارد عرضه شد

مدیرکل راه و شهرسازی استان قزوین گفت: با استفاده از مصالح مرغوب و استاندارد می‌توان عمر مفید ساختمان‌ها را تا چندین برابر افزایش و از هدررفت سرمایه ملی جلوگیری کرد.

مسعود حق لطفی مدیرکل راه و شهرسازی در حاشیه بازدید از نمایشگاه صنعت ساختمان که در محل دائمی نمایشگاه‌های بین المللی قزوین برگزار شد در گفت‌وگو با روابط عمومی سازمان اظهارکرد: این نمایشگاه برای اولین بار توسط سازمان نظام مهندسی ساختمان برگزار شد و تنها تولیدکنندگانی که دارای استاندار اجباری بودند در آن حضور یافتند که امیدواریم بتواند در ارتقاء آگاهی شهروندان نسبت به استفاده از مصالح مرغوب اثر گذار باشد.

حق لطفی بیان کرد: متوسط عمر ساختمان‌ها در ایران ۲۵ سال و ارزش ساخت ساختمان‌ها در حدود ۲۴۰ هزار میلیارد تومان است که در مقایسه با بودجه عمومی کشور که 430 هزار میلیارد تومان است می‌توانیم به اهمیت این سرمایه پی ببریم.

وی ادامه داد: متوسط عمر ساختمان‌ها در اروپا تا ۱۰۰ سال است که باید با استفاده از مصالح مرغوب و استاندارد، این فاصله جبران شود و به اقتصاد کلان کشور کمک کرد.

حق لطفی با بیان این که بسیاری از ساختمان‌ها وقتی تخریب می‌شوند، آلودگی زیست محیطی برجای می‌گذارند، افزود: تخریب ساختمان‌ها هزینه‌های سنگینی به جامعه تحمیل می‎کند، در این میان اگر مصالح کیفی و با استاندارد اجباری تولید شوند و مصرف آن توسط شهروندان باعث افزایش عمر مفید ساختمان‌ها خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: در شرایط کنونی ضرورت استفاده از مصالح با کیفیت و استاندارد در صنعت ساختمان دو چندان است و باید همه شهروندان و سازندگان به آن اهمیت دهند.

مدیرکل راه و شهرسازی همچنین یادآور شد: مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان باید از مصالح با کیفیت و استاندارد استفاده کنند تا علاوه بر تقویت اقتصاد کلان، بتوانیم شاهد صرفه جویی در مصرف انرژی و حفظ محیط زیست باشیم.


گالری