فعالان اقتصادی از نمایشگاه‌های تخصصی غافل نشوند

رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی قزوین از توسعه روابط میان این مجموعه با سازمان نظام مهندسی ساختمان به منظور تقویت بخش خصوصی و استفاده از ظرفیت‌های تخصصی و اقتصادی استان خبرداد.

مهدی بخشنده در حاشیه بازدید از نمایشگاه صنعت ساختمان در سخنانی با روابط عمومی‌سازمان بر توجه فعالان اقتصادی استان به ظرفیت نمایشگاهی استان تاکید کرد.

 به گفته این فعال بخش خصوصی، استان قزوین در زمینه تولید مصالح استاندارد ظرفیت‌های زیادی دارد و نمایشگاه صنعت ساختمانی فرصتی برای ارایه این ظرفیت مهم اقتصادی به شمارمی‌رود.

بخشنده با تاکید بر توسعه روابط اقتصادی استان با کشورهای دیگر بیان کرد: بسیاری از کشورها به ویژه کشورهای حوزه آسیای میانه، عراق و سوریه تمایل دارند، مصالح ساختمانی قزوین به بازارهای آن‌ها صادر شود؛ آنها با جدیت به دنبال خرید مصالح ساختمانی تولید ایران هستند و نباید این فرصت‌ها را از دست دهیم.

وی خاطرنشان کرد: ظرفیت‌های تولیدی استان قزوین در زمینه تولید مصالح ساختمانی با کیفیت و استاندارد به گونه‌ای است که می‌تواند در بازارهای بین المللی با کشورهای پیشرفته به خوبی رقابت کند.

این مسوول بیان کرد: در حال حاضر همکاری‎‌ها و تعامل چشمگیری میان سازمان نظام مهندسی ساختمان قزوین و اتاق بازرگانی قزوین ایجاد شده و در صدد تقویت آن هستیم تا بتوانیم ظرفیت‌های صنعتی و تولیدی استان قزوین را در زمینه تولید مصالح ساختمانی در بازارهای بین‌المللی بهتر در معرض نمایش قراردهیم.

بخشنده همچنین با قدردانی از زحمات سازمان نظام مهندسی ساختمان استان برای برگزاری نمایشگاه صنعت ساختمان، عنوان کرد: این سازمان با نگاهی تخصصی و به دور از سود اقتصادی توانست واحدهای تولیدی شاخص و دارای کیفیت را در این مکان جمع آوری کند، اما انتظار می‌رفت واحدهای تولیدی استان از این فرصت به وجود آمده، استفاده بیشتری می‌کردند تا ظرفیت‌های اقتصادی و تخصصی استان بهتر در معرض نمایش قرار می‌گرفت.

وی عنوان کرد: سازمان نظام مهندسی ساختمان قزوین برای برگزاری نمایشگاه برنامه‌ریزی‌های خوبی انجام داد و بسیار تخصصی گام برداشت، ولی باید ظرفیت شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی برای ارایه توانمندی‌های اقتصادی استان تقویت شود به گونه‌ای که نمایشگاه‌های تخصصی از یک رویداد محلی به ویترین ملی و بین المللی تبدیل شوند و در فرصت‌های نمایشگاهی که ایجاد می‌شود، مشارکت بیشتر صاحبان صنایع را شاهد باشیم.


گالری