در جلسه ای که با حضور مدیر کل و معاونان راه و شهرسازی استان و اعضای هیات مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان استان قزوین مورخ 7/12/98 در دفتر جلسات نظام مهندسی ساختمان برگزار شد، رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان قزوین با اعلام امادگی این سازمان در برگزاری مجمع عمومی اظهار کرد: نوبت اول مجمع عمومی سازمان نظام مهندسی ساختمان استان قزوین در موخ 10 اسفند ماه سال جاری و در صورت به حد نصاب نرسیدن آن در 21 اسفند ماه برگزار خواهد شد و اطلاع رسانی های لازم هم در این خصوص صورت پذیرفته است.

مهندس مجابی عنوان کرد: با توجه به شرایط ایجاد شده و لزوم حفظ سلامتی افراد جامعه و مکاتبات و اطلاعیه مراجع بالادست مبنی بر ممانعت از تشکیل اجتماعات، نامه ای به اداره کل راه و شهرسازی مبنی بر تعیین تکلیف و تاریخ برگزاری مجمع فوق تنظیم گردید.

وی همچنین به گزارشی از نحوه اجرای توزیع نظارت پرداخت و توضیح داد: با توجه به ابلاغیه وزارت راه و شهرسازی مبنی بر انجام ارجاع نظارت، سازمان نظام مهندسی ساختمان استان قزوین نسبت به طراحی الگوریتم خاص برای بحث ارجاع نظارت با بانکهای عامل جلسات متعددی را برگزار کرد و تیمی از کارشناسان سازمان به بررسی تمام الگوریتم هایی که در استانهایی که سابقه فعالیت و یا شروع بکار در این زمینه داشتند، پرداختند و الگوریتم مورد نظر اواخر آذر ماه نهایی شد و پذیره نویسی و اعلام آمادگی برای ثبت نام اعضا انجام شد که انشالله از ابتدای سال جدید اجرایی خواهد شد.

مدیر کل اداره راه و شهرسازی استان قزوین در این جلسه اظهار کرد: سازمان نظام مهندسی ساختمان استان قزوین یکی از سازمانهای فعال و پویای استان است و باعث افتخار است که این سازمان در سطح ملی در برخی موضوعات پیشتاز بوده است.

مبارک قدم تصریح کرد: بر خود وظیفه میدانم که با توجه به ظرفیتها و استعدادهای سازمان نظام مهندسی حمایت بیشتری از این سازمان در جهت پیشبرد اهداف قانونی نظام مهندسی ساختمان داشته باشم و در این خصوص از هیچ تلاشی مضایقه نخواهم کرد.

این مسئول با اشاره به برگزاری یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی اظهار امیدواری کرد کمسیون عمران مجلس هرچه سریعتر تشکیل گردد وعنوان کرد: سازمان نظام مهندسی ساختمان یکی از نهادهایی است که بیشترین عضو متخصص را دارا میباشد و امیدوارم کمسیون عمران مجلس در این دوره بیش از پیش فعال بوده و توفیقی برای مجموعه نظام مهندسی ساختمان و اعضای آن باشد بطوریکه به حقوق این قشر توجه ویژه شود.

وی تصریح کرد: یکی از دغدغه های مهم کشوری در حال حاضرموضوع حفظ سلامتی افراد جامعه میباشد. با توجه به شرایط پیش آمده تقریبا تمامی جلسات در حوزه وزارت راه و شهرسازی لغو شده است.همچنین ستاد مدیریت بحران وزارت راه و شهرسازی آزمون نظام مهندسی را که معمولا نوبت دوم آن در پایان هر سال برگزار میشود را لغو کرده است و توصیه هایی را مبنی بر لغو برگزاری مجامع و همالیشها داشته است.

مبارک قدم افزود: ستاد مدیریت بحران استان و پدافند غیر عامل هم دستور به محدود کردن برگزاری جلسات و حتی لغو برگزاری مجامع، جلسات و همایشها را داشته است.

مدیر کل اداره راه و شهرسازی استان عنوان کرد: از آنجاییکه حضور مهندسین در مجامع و جلسات چه در بخش تصمیم گیری چه در بخش تصمیم سازی حائز اهمیت است و با توجه به شرایط حاضر تشکیل مجمع عمومی مصلحت نیست.

مبارک قدم بیان کرد: بهتر است برگزاری مجمع در اسفند ماه لغو گردد و نسبت به زمان برگزاری جدید هیات مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان با هماهنگی اداره کل راه و شهرسازی به اجماع نظر برسند. همچنین در خصوص بازرسان سازمان، ماموریت ایشان تا برگزاری زمان مجمع تمدید گردد.

این مسئول با  تاکید بر ارائه بهترین کیفیت خدمات مهندسی عنوان کرد: بی شک سیستم ارجاع نظارت در حفظ شان و کرامت مهندسین و همچنین ارتقا کیفیت خدمات مهندسی تاثیرگذار خواهد بود و انتظار میرود این موضوع هر چه سریعتر عملی شود.

در پایان جلسه تصویب شد دستور تهیه نقشه‌هایی که از تاریخ 1 فروردین 1399 صادر می‌شوند در قالب سیستم ارجاع نظارت صورت پذیرد. همچنین نوبت اول مجمع عمومی سازمان نظام مهندسی ساختمان استان قزوین در تاریخ 17 فروردین ماه 1399 و در صورت به حد نصاب نرسیدن نوبت دوم آن 3 اردیبهشت 1399 برگزار گردد.

همچنین در این جلسه تفاهم نامه "ایجاد ارتباط میان سامانه نظارت عالیه اداره کل راه و شهرسازی با سامانه  نظام مهندسی ساختمان استان قزوین" تبادل گردید که در آن به پیشبرد هرچه بیشتر گسترش همکاری‌های مشترک بین اداره کل راه و شهرسازی و سازمان نظام مهندسی ساختمان استان قزوین تاکید گردید.

 

 

 

 


گالری