در جلسه‌ای که با حضور فرماندار تاکستان، رئیس و نائب رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان قزوین و مسئول دفتر نمایندگی سازمان در تاکستان مورخ 13 اردیبهشت 1399 در دفتر فرماندار شهرستان تاکستان برگزار شد، مشکلات و مسائل مهندسین عضو سازمان در این شهرستان بررسی شد.

فرماندار شهرستان تاکستان ضمن تقدیر و تشکر از خدمات سازمان نظام مهندسی ساختمان اظهار کرد: سازمان نظام مهندسی ساختمان استان قزوین اقدامات خوبی جهت ارائه خدمات مهندسی انجام داده و این سازمان تعاملات خوبی با نهادها و ارگان‌ها داشته است.

طاهری با اشاره به افزایش اعتماد شهروندان به جامعه مهندسین تاکید کرد: حضور موثر مهندسان در ساخت و سازها علاوه بر اجرای اصولی در ساخت  در سیما و منظر شهری هم بسیار تاثیرگذار است.

این مسئول با تاکید بر توجه هر چه بیشتر به سیما و منظر شهری تصریح کرد: برای چهره و سیمای شهر لازم است طرح و برنامه‌ریزی شود و در طرح‌های جامع این برنامه‌ریزی دیده شود و شهرداری بر اجرای آن نظارت داشته باشد.

فرماندار تاکستان عنوان کرد: بافت قدیم تاکستان جهت نوسازی و اجرای سیما و منظر نیاز به مشارکت مردمی و حضور و توجه هر چه بیشتر مهندسین دارد چرا که مهندسین با مشاوره و ارائه خدمات مناسب فنی می‌توانند در اجرای هرچه بهتر سیمای شهر تاکستان تاثیرگذار باشند.

در ادامه جلسه رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان قزوین با اشاره به رسالت‌های این سازمان اظهار کرد: برخی دستورالعمل‌ها و بخشنامه‌ها در سازمان نظام مهندسی ساختمان لازم الاجراست و دستگاه متولی آن پیگیر اجرای این دستورالعمل‌ها از سوی سازمان نظام مهندسی ساختمان می‌باشد و هدف ما در این بخش اینست تا جایی که امکان دارد مهندسین عضو سازمان بتوانند با کمترین دغدغه و اتلاف وقت در راستای این بخشنامه‌ها نسبت به پیگیری موارد مربوط به خود اقدام نمایند.

مهندس مجابی افزود: در همین راستا ارتقا حوزه نرم افزاری و راه‌اندازی سامانه استعلام و غیره را داشته‌ایم. برای مثال ارسال گزارش مهندسین ناظر ازطریق پرتال به صورت سامانه‌ای باعث کاهش تردد و اتلاف وقت مهندسین شده و مهندسان جهت ثبت گزارش مجبور به حضور در شهرداری نیستند. همچنین اجرای این امر باعث گسترش ارتباط سازمان با شهرداری‌های استان شده است.

وی تصریح کرد: بیشترین هدف ما اینست که امور جاری سازمان در بخش خدماتی مهندسین عمدتا از طریق سامانه صورت پذیرد، به همین منظور علاوه بر جلساتی که با شهرداری‌های استان جهت ارسال آنلاین گزارشات مهندسین برگزار گردید، رایزنی‌هایی نیز در خصوص ارسال گزارش ایمنی از طریق سامانه با اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان داشته‌ایم.

مسئول دفتر نمایندگی سازمان در شهرستان تاکستان با اشاره به فعالیت‌های صورت پذیرفته در این دفتر نمایندگی بیان کرد: تمام  تلاش ما ارائه خدمات مناسب در ساخت و ساز و تسهیل در روند امور جاری مهندسین و شهروندان می‌باشد.

رحمانی با اظهار خرسندی از تعاملات سازنده با فرمانداری، شهرداری، شورای شهر و سایر ارگان‌های شهرستان گفت: بی شک این تعاملات بین دستگاهی در ارائه خدمات مهندسین و رضایت شهروندان تاثیرگذار بوده است.

وی عنوان کرد: خوشبختانه ریشه سازمان نظام مهندسی ساختمان در شهرستان تاکستان عمیق‌تر گشته و اعتماد مردم و شهروندان به مهندسان و جامعه مهندسی بیشتر شده است که این موضوع را می‌توان در سیمای این شهر که در این چند سال اخیر تغییر کرده است، شاهد بود.

در ادامه جلسه ضمن بررسی مسائل و موارد مربوط به دفتر نمایندگی و همچنین موضوعات مرتبط در جهت رفاه حال مهندسین شهرستان تاکستان از طرف هیات مدیره مقرر شد با در نظر گرفتن بومی بودن مهندسین تاکستان در زمینه ارائه خدمات بهتر و مناسب‌تر هماهنگی‌هایی صورت پذیرد.


گالری